Brooke Shields vertelt in nieuwe documentaire over verkrachting: “Het was als een gevecht”
Brooke Shields — © Chris Pizzello/Invision/AP
De Amerikaanse actrice Brooke Shields is in het begin van haar carrière verkracht. Dat vertelt ze in een nieuwe documentaire, die in avant-première is gegaan op het Sundace Film Festival.
Het voormalige topmodel maakte de identiteit van de dader niet bekend. Ze vertelt dat ze de man – die ze al kende – ontmoette kort nadat ze was afgestudeerd, en dat ze dacht dat het om een zakelijke bespreking ging over de deelname aan een casting voor een nieuwe film.
De man bracht haar terug naar haar hotel, waar hij haar verkrachtte. “Het was als een gevecht... Ik was bang dat ik zou stikken”, aldus de actrice. Ze vertelt verder dat ze versteende. Na de aanval belde ze naar een vriend die haar zei dat ze verkracht was, maar dat kon ze toen nog niet geloven.
De nu 57-jarige Shields heeft tot nu toe nooit in het openbaar over de verkrachting gepraat. Nu doet ze dat wel, in de documentaire ‘Pretty Baby: Brooke Shields’. De film wordt in twee delen uitgebracht op streamingdienst Hulu. Het eerste deel focust op de seksualisering waarmee Shields al vanaf heel jonge leeftijd mee geconfronteerd werd. Zo deed ze op 10-jarige leeftijd al een naaktfotoshoot, en speelde ze op haar 11de een kindprostituee is de film ‘Pretty Baby’. De actrice zei dat het “het juiste moment in mijn leven is” om in een documentaire te verschijnen.
Beste van Plus
Lees ook
Ashton Kutcher zakt af naar Brussel om mee te pleiten voor opsporing van kinderporno: “Onze taak als ouder is onze kinderen te beschermen”
‘Home Alone’-acteur Macaulay Culkin wist tweede kind maandenlang geheim te houden
Hij is een papa én een ‘daddy’: hoe Pedro Pascal de ‘lieveling van het internet’ werd
‘Jurassic Park’-acteur Sam Neill behandeld voor bloedkanker
Video
Hoofdpunten
Levenloos lichaam gevonden in gracht in centrum van Balegem
Voor wie verdwijnt vaste benoeming? Wat met loon en pensioen? En zullen ambtenaren makkelijker ontslagen kunnen worden?
Zo hevig is de strijd om een kot: slinkse truc om ‘concurrenten’ weg te jagen en frustratie over prijzen
Nederlandse cabaretier en schrijver Wim de Bie overleden
Tiktok-tip: sommelier legt uit waarom je een halfvolle wijnfles maar beter niet afsluit met de kurk