Hoofdstad van Noord-Korea in lockdown door “ademhalingsziekte”
© AFP
Noord-Korea heeft een lockdown van vijf dagen bevolen voor de hoofdstad Pyongyang, vanwege een “ademhalingsziekte”. Dat bericht de gespecialiseerde Zuid-Koreaanse nieuwswebsite NK News, op basis van een regeringsdocument.
De maatregel lijkt de eerste die op zo’n schaal wordt genomen, sinds het land in augustus 2022 de Covid-19-pandemie voor overwonnen had verklaard. De inwoners van de Noord-Koreaanse hoofdstad kregen het bevel om van woensdag tot zondag thuis te blijven. Ze moeten ook meermaals per dag hun temperatuur laten meten. Het is niet bekend of ook andere gebieden in het land soortgelijke maatregelen kennen.
Het regeringsdocument waaruit NK News citeert, verwijst niet naar Covid-19, maar stelt wel dat verkoudheid een van de nieuwe ziektes is die momenteel door de hoofdstad gaan. Het Koreaanse schiereiland maakt momenteel een strenge koudegolf mee, met temperaturen tot -22 graden in Pyongyang.
Noord-Korea kondigde het allereerste van coronabesmetting in mei 2022 aan. Drie maanden later verkondigde het land de ziekte te hebben overwonnen. De Wereldgezondheidsorganisatie twijfelt al lang aan de Noord-Koreaanse statistieken over het coronavirus en de verklaringen dat de epidemie onder controle zou zijn. Het land kent volgens experts een van de slechtste gezondheidssystemen ter wereld, met slecht uitgeruste ziekenhuizen, weinig eenheden voor intensieve verzorging en geen enkele behandeling tegen Covid-19.
Beste van Plus
Lees ook
Amerikaanse en Zuid-Koreaanse luchtmacht houden gezamenlijke manoeuvres
Lockdown in Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang opgeheven
Zuid-Koreaanse soldaat vuurt per ongeluk schoten af nabij grens met Noord-Korea
VS hielden spectaculair verhaal van piloot 50 jaar geheim uit vrees voor uitbreken Derde Wereldoorlog
Video
Hoofdpunten
Mysterieuze Chinese ballon na zeven dagen boven de VS uit de lucht geschoten, misnoegd China dreigt met “een passend antwoord”
Dit is de ‘oudere’ vrouw die prins Harry ontmaagd zou hebben: “Ik herinner me zijn ondergoed nog”
Zanger-acteur Luc Dufourmont: “Mijn lichaam zei me dat het genoeg was”
Tienermeisje wil tussen dolfijnen zwemmen maar wordt gegrepen door een haai
Bart Peeters gaat a capella als gitaar het laat afweten tijdens eerbetoon aan overleden songwriter in ‘James de Musical’