Gevangenisleven valt tachtiger die vrouw doodschoot zwaar: “Hij heeft een ‘knak’ gekregen”
Daniël D. schoot zondag zijn vrouw dood en zit sindsdien in de cel. — © Stefaan Beel
Daniël D., de 85-jarige Roeselarenaar die vorige week zijn vrouw Maria (75) doodschoot, blijft komende maand in de cel. Dat besliste de raadkamer vrijdag. Zijn verblijf in de gevangenis weegt zwaar op de hoogbejaarde man. “Mijn cliënt was nog vrij kwiek voor zijn leeftijd, maar in de cel heeft hij toch een ‘knak’ gekregen”, zegt advocaat Stijn Braeye.
De relatie tussen Daniël D. en Maria D. liep al een tijdje slecht en het koppel stond op scheiden. Maria was Daniëls derde vrouw en ze waren al bijna 37 jaar samen. Afgelopen zondag raakte het koppel verwikkeld in een zoveelste ruzie omtrent hun echtscheiding. Daarbij greep Daniël plots naar zijn vuurwapen en zijn vrouw werd dodelijk getroffen. Volgens de eerste berichten zou de man vervolgens geprobeerd hebben om ook zichzelf van het leven te beroven maar dat wil zijn advocaat niet bevestigen.
Meester Stijn Braeye verzette zich vrijdag niet tegen de verdere aanhouding van zijn cliënt. Het moordonderzoek is nog maar pas begonnen. Daniël D. verblijft intussen in de gevangenis van Brugge, op een cel met twee personen. “Hij moet dus gelukkig niet op een matras op de grond slapen”, zegt meester Braeye.
Moeite met zware deuren
D. werkte ondanks zijn hoge leeftijd nog als klusjesman, maar heeft het sinds zijn verblijf in de gevangenis zowel fysiek als mentaal lastig. “Lange afstanden wandelen gaat wat moeizaam, net als de zware deuren van de gevangenis openen. Hij heeft een ‘knak’ gekregen.”
Video
Hoofdpunten
Opgave Wellens, ook Van Aert gehinderd: roekeloze actie van renner Bahrain-Victorious zorgt voor enorme ravage, Pool wordt uit koers genomen
CAFÉ KOERS. Koersgek Vlaanderen geniet, Benji Naesen: “Asgreen die de forcing voert op de Molenberg. Mooi!”
Feest op de Oude Kwaremont: Fans gaan uit hun dak, renners trotseren wel erg glibberige kasseien
Terugkeer door de grote poort: 30.000 enthousiaste toeschouwers in Brugse binnenstad voor start De Ronde
IN BEELD. Mensenmassa verwelkomt de Ronde van Vlaanderen in Brugge, mooi eerbetoon aan Bjorg Lambrecht in Knesselare
Beste van Plus
Jongetje (4) raakt verdwaald in bos, maar politie vindt hem terug door geblaf van hond die niet van zijn zijde wijkt
Man besmeurt Iraanse vrouwen met yoghurt omdat ze geen hijab dragen, politie arresteert hen voor illegaal tonen van hun haar
Autobestuurster rijdt via de sporen tramstation in Brussel binnen
Antiquair Paul De Grande kocht huis dankzij ‘Huizenjagers’: “Budget van 2 miljoen euro”