Twee doden door lawine in Japan
In de centraal gelegen Japanse regio Nagano hebben twee mannen de passage van een lawine, zondag, niet overleefd. De politie meldt maandag dat hun lichamen werden gevonden. De Japanse autoriteiten hebben de slachtoffers niet geïdentificeerd, maar het Amerikaanse skitijdschrift Mountain Gazette schrijft dat de Amerikaanse freestyleskiër Kyle Smaine (31) zondag in Nagano is omgekomen.
Op Instagram postten twee mannen die met Smaine aan het skiën waren dat Smaine in de lawine is omgekomen. Een fotograaf van het skitijdschrift, Grant Gunderson, postte dat zijn “ergste nachtmerrie” is uitgekomen. “Smaine is, door een door een andere skiër veroorzaakte lawine, 50 meter verder geslingerd, begraven onder de sneeuw en gestorven”.
De twee slachtoffers waren zondag buiten de piste aan het skiën met elf anderen toen de lawine zich vormde. Drie anderen kwamen in de lawine terecht, maar wisten te ontsnappen.
Japan, en vooral Nagano in het hart van de Japanse Alpen, werd vorige week getroffen door een koudegolf en zware sneeuwval. Nagano is populair bij buitenlandse wintersporters.
Beste van Plus
Lees ook
Japanner Seiichi Sano (89) is de oudste surfer ter wereld: “Ik wil surfen tot ik 100 ben”
Japans personeelstekort dreigt op te lopen tot 11 miljoen werknemers
Het paradijs voor de geek is mainstream geworden: zesde vestiging van Akiba opent zaterdag in Antwerpse Jezusstraat
Japans ruimtevaartuig komt na grote omweg in baan rond de maan
Video
Hoofdpunten
2.000 extra treinen per week zonder haltes op te offeren: zo ziet nieuw vervoersplan van de NMBS eruit
Fitte Vormer kan ook geen wonderen verrichten: Toby Alderweireld schenkt Antwerp verdiende zege tegen Zulte Waregem
De weg uit het labyrint is gevonden: Minotaurus is nieuwe afvaller in ‘The masked singer’
Eerste asperges uit volle grond zijn er: “Later dan vorig jaar door gebrek aan zon”
Eindelijk akkoord over bankautomaten: in elke gemeente moet één automaat zijn, 207 nieuwe automaten beloofd