Nieuw advies rond pneumokokkenvaccinatie voor kinderen
Archiefbeeld — © An Nelissen
De Hoge Gezondheidsraad heeft maandag een nieuw advies geformuleerd over de vaccinatie van kinderen en adolescenten tegen infecties met pneumokokken. De bacterie kan onder meer een longontsteking, een oorontsteking en een hersenvliesontsteking veroorzaken. Op basis van nieuwe wetenschappelijke gegevens, de epidemiologische ontwikkelingen en de introductie van het PCV15-vaccin op de Belgische markt raadt de Hoge Gezondheidsraad de vaccins PCV13 en PCV15, zonder voorkeur tussen beide, aan boven PCV10.
Er zijn meer dan honderd soorten of serotypes van de bacterie, maar slechts een beperkt aantal zijn verantwoordelijk voor invasieve pneumokokkeninfecties. De drie conjugaatvaccins die momenteel geregistreerd zijn voor kinderen, bevatten tien (PCV10), dertien (PCV13) en vijftien (PCV15) serotypes.
Vaccinatie tegen pneumokokken is een onderdeel van het basisvaccinatieschema voor kinderen. De Hoge Gezondheidsraad beveelt de vaccinatie aan voor alle zuigelingen tussen zes weken en 2 jaar. Het vaccin is gratis voor baby’s en peuters jonger dan 2 jaar als de arts ze via Vaccinnet bestelt en wordt gelijktijdig gegeven met het combinatievaccin tegen onder andere difterie, tetanus en polio. Een eerste conjugaatvaccin tegen pneumokokken (PCV7) werd in 2004 aan het vaccinatieschema toegevoegd.
In augustus formuleerde de Hoge Gezondheidsraad al een nieuw vaccinatieadvies tegen pneumokokken voor volwassenen.
Lees ook
De plaats waar je ziek moét worden: “Wij maken hier onze kleine epidemie”
Minder ouders laten hun kind vaccineren, en dat heeft met corona te maken
Brits parlementslid uit fractie gezet na vergelijking tussen vaccinatie en Holocaust
Is het te laat voor een griepprik, nu zo veel mensen geveld worden door de ziekte?
Video
Hoofdpunten
Knotsgek! Rode Duivels leggen Duitsland over de knie na magisch eerste halfuur, Kevin De Bruyne opnieuw de geniale architect
“Dit was een topwedstrijd tegen een topland én Tedesco heeft hier veel uit geleerd”
REACTIES. Kevin De Bruyne kan opnieuw glimlachen: “Goed om te zien dat we zo goed kunnen spelen, het was een leuke match”
Het kan honderden euro’s op je factuur schelen, maar energieleveranciers ‘saboteren’ energiedelen met buren of familie
NMBS wil weinig gebruikte stations sluiten, maar daar is niet iedereen het mee eens: “Die schrappen zou pure waanzin zijn”
Beste van Plus
Amsterdamse campagne tegen dronken Britten: “Blijf weg!”
Gwenny en Marino verwelkomen hun 13de kind met de letters A, E, L en X: “Een verrassing, maar meer dan welkom”
Mijnwerker redt met gevaar voor eigen leven zijn collega’s uit ingestorte goudmijn
Als negenjarige bedrijven bezitten? Kim Kardashian registreert handelsmerken voor haar kinderen