21 procent te snel door Rijkswachtdreef
© BELGA
Snelheidscontroles wezen uit dat het overtredingsgemiddelde 3,7 procent bedraagt. 148 hardrijders van de 4.000 gecontroleerde voertuigen kijken tegen een snelheidsboete aan. De verkeerspolitie stelde in enkele straten uitzonderlijk hoge percentages vast.
In de Rijkswachtdreef reed 21 procent van de gecontroleerde voertuigen met een te hoge snelheid door het Muziekbos. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 kilometer per uur. In de aanpalende toeristische Ommegangstraat ( N425), waar ook een snelheidsbeperking van 50 kilometer per uur van kracht is, ging elf procent over de schreef. In de Rode Mutslaan, die ook tot de zone 50 behoort, negeerde twaalf procent de snelheidslimiet. Er werd een topsnelheid gehaald van 84 kilometer per uur. Een vaak gehoorde opmerking van bestuurders luidt: “Sinds de straat vernieuwd is, gaan sommigen harder rijden dan toegestaan. Een gevaarlijke plek is de flauwe bocht ter hoogte van Tuinwijk Floreal waar bestuurders weleens rechtdoor vliegen; zo rijden ze op de linkerhelft van de rijbaan.”
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
“Ik moet juist niks!” Wout van Aert sneert in camera naar criticasters, maar is vooral trots dat hij deze keer de sprint wél wint
VIDEO. Van spanning tot opperste geluk: Zo beleefde Sarah De Bie de overwinning van haar Wout van Aert
“Kloteboel!”: nieuwe beelden tonen hoe motor in publiek belandt op Oude Kwaremont, waardoor Pogacar moet inhouden
CAFÉ KOERS. Jonas Heyerick: “Van Aert heeft geleerd uit zijn sprints uit het verleden: Hij heeft het heel goed aangepakt”
VIDEO. Wattages door het dak! Mathieu van der Poel knalt de Taaienberg op en slechts één renner kan volgen...
Man laat “lelijkste foto van zijn vriendin” op been tatoeëren en gaat viraal
Rechtop lopende gorilla slaat iedereen met verstomming: “De laatste stap voor ze de boel overnemen”
Geruchten over scheiding prins Albert en prinses Charlene steken opnieuw de kop op, paleis van Monaco ontkent
“Mijn kinderen al drie weken niet gezien”: Gers Pardoel haalt uit naar ex-partner