Veertig maanden cel voor Fransman (36) die crasht met 78.500 xtc-pillen in auto
De auto van de Fransman werd bij de crash in Grobbendonk herleid tot een wrak. foto rr
De rechtbank in Turnhout heeft een 36-jarige Fransman veroordeeld tot een effectieve celstraf van veertig maanden en een fikse boete. Begin oktober 2022 ging hij op de vlucht met bijna 78.500 of 41,6 kilogram xtc-pillen.
De Franse Algerijn Souidi A. (36) uit Rijsel maakte het op 6 oktober vorig jaar bont op de Nederlandse en Belgische wegen. Al vanaf de A16 tussen Dordrecht en Moerdijk in Nederland achtervolgde de politie de auto van de man. De dertiger had in zijn Renault Mégane een stopteken genegeerd en was ervandoor gegaan. De wegpolitie, speciale eenheden en politiezone Antwerpen gingen van zodra A. de Belgische grens had bereikt, ter hoogte van Loenhout, achter de bestuurder aan. Hij haalde snelheden tot liefst 190 kilometer per uur en haalde auto’s in over de pechstrook.
Ter hoogte van de E313 in Grobbendonk moest hij op het laatste nippertje invoegen omdat er op de pechstrook een signalisatiewagen met een stootkussen stond. Hij crashte zo tegen een vrachtwagen. De automobilist probeerde nog te voet verder te vluchten, maar werd gearresteerd in de berm. In zijn auto lagen niet minder dan 78.491 xtc-pillen, goed voor 41,6 kilogram, verdeeld over zestien plastic zakken. De politie vond in zijn smartphone drugsgerelateerde berichten en ook video’s van een drugslabo in Nederland.
De rechtbank volgde de vordering van het parket en veroordeelde de man tot een effectieve celstraf van veertig maanden. Bovenop deze gevangenisstraf van meer dan drie jaar moet hij ook nog een boete van 16.000 euro betalen. (bvdl)
De pillen die de politie aantrof in de gecrashte auto in Grobbendonk. — © Parket Antwerpen
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
Belgische voetbalclubs leggen zich niet neer bij verbod op gokreclame
Tuberculose weldra weer dodelijkste infectieziekte ter wereld. “Inspanningen van voorbije 14 jaar tenietgedaan”
Na hoopvol nieuws, blijkt leukemie toch terug te zijn bij Lara (3): “De nachtmerrie begint weer van voor af aan”
Belgische vrouw die op Tenerife uitkering opstrijkt is niet alleen: ook deze ‘werklozen’ sjoemelden erop los
Zeven Rode Duivels zijn zeker van basisplaats, dit is onze verwachte opstelling in eerste wedstrijd onder Domenico Tedesco
Zebra ontsnapt uit zoo en loopt meer dan drie uur door Zuid-Koreaanse hoofdstad
Chris Martin eet maar één maaltijd per dag, omdat hij jaloers is op Bruce Springsteen
Fransman skiet met 255,5 km/u berg af en breekt wereldrecord
Hoffelijke tachtiger maakt plaats voor tegenligger, maar eindigt zelf in gracht