Afvalberg rond caravan van André (78) wordt opgeruimd, vrederechter beslist over lot van kluizenaar
De site waar kluizenaar André woont, wordt gesaneerd. Zes mensen van schoonmaakbedrijf Galco waren dinsdag de hele ochtend bezig met opruimen. — © Bas De Wilde
Een schoonmaakbedrijf is dinsdagochtend begonnen met het saneren van de vervuilde site waar kluizenaar André H. (78) woont. Dat gebeurde in opdracht van de Vlaamse Waterweg. Zes mensen waren de hele voormiddag bezig om al het afval rond de caravan in een grote container op te slagen. De caravan zelf blijft voorlopig staan, net als een vijftal fietswrakken die de man in de loop der jaren verzamelde.
De kluizenaar woont al vier jaar op het perceel aan de brug over het Spierekanaal tussen Spiere en Warcoing. Vorige week werd duidelijk dat het perceel eigendom is van de Vlaamse Waterweg en die besliste meteen om de site te saneren. Dat bleek broodnodig, want het schoonmaakteam van het Gentse bedrijf Galco verzamelde zo’n halve container vol afval.
(lees verder onder de foto)
André woont al vier jaar in een aftandse caravan aan de oevers van het Spierekanaal. — © bdw
André H.
Eerstdaags moet het dossier van de kluizenaar van Spiere voor de vrederechter komen. Die zal beslissen wat er met de caravan moet gebeuren. Het voertuig, dat in verregaande staat van verval verkeert, wordt waarschijnlijk verwijderd. Voor de bewoner moet een oplossing komen. “Niet eenvoudig want hij liet meermaals blijken dat hij in de vrije natuur wil blijven wonen”, zegt schepen van Sociale Zaken Willy Glorieux (LB 2018).
Niet onbemiddeld
De man is alvast niet onbemiddeld. Na onderzoek blijkt hij in Brasménil, een deelgemeente van het Henegouwse Peruwelz, een bouwvallige woning met zo’n 5.000 vierkante meter grond te bezitten. Die eigendom kan eventueel verkocht worden om de man een meer menswaardig onderkomen te bezorgen. De vraag blijft of hij dat zelf ook wil.
Dit is de woning van André in Brasménil. — © Google Maps
LEES OOK. André (78) leeft al vier jaar midden in afvalberg: “Beneden elke menselijke waardigheid”
Video
Hoofdpunten
2.000 extra treinen per week zonder haltes op te offeren: zo ziet nieuw vervoersplan van de NMBS eruit
Fitte Vormer kan ook geen wonderen verrichten: Toby Alderweireld schenkt Antwerp verdiende zege tegen Zulte Waregem
De weg uit het labyrint is gevonden: Minotaurus is nieuwe afvaller in ‘The masked singer’
Eerste asperges uit volle grond zijn er: “Later dan vorig jaar door gebrek aan zon”
Eindelijk akkoord over bankautomaten: in elke gemeente moet één automaat zijn, 207 nieuwe automaten beloofd
Beste van Plus
Nieuwe huiseigenaars klagen tijdlang over sigarettengeur in badkamer en ontdekken tijdens kuisbeurt waar het vandaan komt: “Walgelijk”
Moeder laat dochter eigen haren knippen, maar heeft daar meteen spijt van: “Heb je wel een spiegel gebruikt?”
Japanner Seiichi Sano (89) is de oudste surfer ter wereld: “Ik wil surfen tot ik 100 ben”
Spaanse actrice wordt op haar 68ste nog moeder via draagmoederschap: “IK LEEF WEER”
Vrouwen kaarten nietsvermoedend tot ongenode vijfde “gast” opduikt: “Help!”