Dessel zet slimme rattenvallen in om de bruine rat te bestrijden
Met deze slimme val bindt Dessel de strijd aan met de bruine rat. — © Gemeente Dessel
Het Desselse lokale bestuur bestrijdt bruine ratten voortaan met vijf slimme en gifvrije rattenvallen. Die zullen op verschillende locaties in de gemeente geplaatst worden.
Sinds kort gaat het Desselse gemeentebestuur de strijd met de bruine ratten aan met hoogtechnologische vallen. Deze zogeheten SmarTraps vormen een ecologisch en diervriendelijk alternatief voor klemmen en rattengif. De ratten worden op de SmarTrap gelokt met natuurlijk lokaas. Verschillende sensoren volgen het rattengedrag vanop afstand. Alle informatie wordt meteen doorgestuurd naar het dataplatform van het lokaal bestuur.
Wanneer het systeem voldoende rattenactiviteit detecteert, wordt de val vanop afstand geactiveerd. De ratten vallen in een conserveringsvloeistof, sterven een snelle dood en blijven hygiënisch bewaard tot een medewerker van de gemeente deze verwijdert. Met de slimme rattenval vermijdt men dat andere dieren in de val terechtkomen. Zo wordt de bijvangst van andere diersoorten tot een absoluut minimum herleid. De vangsten van de SmarTrap worden per locatie gearchiveerd, waardoor het Desselse gemeentebestuur ook preventief kan gaan ingrijpen op basis van concrete data. (af)
www.dessel.be
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
Belgische voetbalclubs leggen zich niet neer bij verbod op gokreclame
Tuberculose weldra weer dodelijkste infectieziekte ter wereld. “Inspanningen van voorbije 14 jaar tenietgedaan”
Na hoopvol nieuws, blijkt leukemie toch terug te zijn bij Lara (3): “De nachtmerrie begint weer van voor af aan”
Belgische vrouw die op Tenerife uitkering opstrijkt is niet alleen: ook deze ‘werklozen’ sjoemelden erop los
Zeven Rode Duivels zijn zeker van basisplaats, dit is onze verwachte opstelling in eerste wedstrijd onder Domenico Tedesco
Zebra ontsnapt uit zoo en loopt meer dan drie uur door Zuid-Koreaanse hoofdstad
Chris Martin eet maar één maaltijd per dag, omdat hij jaloers is op Bruce Springsteen
Fransman skiet met 255,5 km/u berg af en breekt wereldrecord
Hoffelijke tachtiger maakt plaats voor tegenligger, maar eindigt zelf in gracht