Voormalig rijkste man van Azië ziet fortuin snel slinken: bedrijven verliezen al 92 miljard aan beurswaarde
Gautam Adani. — © REUTERS
De kapitaalvlucht bij bedrijven van de Indiase zakenman en tot voor kort rijkste mens van Azië Gautam Adani gaat woensdag onverminderd voort. In totaal is sprake van 92 miljard dollar aan verloren beurswaarde.
LEES OOK. Tot voor kort derde rijkste mens ter wereld, nu zelfs niet meer rijkste van Azië
De Indiase industrieel bouwde de voorbije jaren een fortuin op. Hij is actief in verscheidene sectoren: van havens en steenkool tot data- en mediabedrijven en hernieuwbare energie. Dat bracht hem vorig jaar in de top drie van rijkste mensen op aarde.
Maar een rapport van het Amerikaanse Hindenburg Research - een shortseller die speculeert op dalende koersen - brengt Adani in nauwe schoentjes. Volgens het op 24 januari verschenen rapport maakt Adani zich schuldig aan allerlei financiële wanpraktijken, wat de industrieel zelf ontkent.
Het rapport heeft de voorbije dagen een verkoopgolf teweeggebracht in aandelen van bedrijven van Adani op de beurs van Mumbai. Woensdag ging er nog eens 28 procent af van de beurskoers van Adani Enterprises, na berichten dat Credit Suisse niet langer obligaties van bedrijven van Adani als onderpand accepteert. Adani Enterprises is het belangrijkste onderdeel van de groep rond de industrieel.
Daarmee is nu al sprake van 92 miljard dollar aan verloren beurswaarde, zo becijferde het financiële persbureau Bloomberg.
Niet langer de rijkste
Het conglomeraat schrapte woensdag ook een geplande aandelenverkoop van 2,5 miljard dollar (2,3 miljard euro) bij Adani Enterprises die al volledig onderschreven was.
Ook het persoonlijk fortuin van Gautam Adani lijdt onder het beursverlies. De Indiër verloor sinds het rapport al meer dan 40 miljard dollar. Hij is meteen zijn titel van rijkste mens van Azië kwijt aan zijn landgenoot Mukesh Ambani.
Beste van Plus
Lees ook
Indiase oppositieleider Rahul Gandhi mag niet meer zetelen in parlement
Indiase provincie sluit internet al drie dagen af voor zoektocht naar voortvluchtige man
“Dit is een criminele daad”: twee piloten van Indiase luchtvaartmaatschappij geschorst door koffiebeker in cockpit
Toerist op Bali om het leven gekomen bij poseren voor foto
Video
Hoofdpunten
Tech-ondernemers en professoren vragen onmiddellijke pauze in verdere AI-ontwikkeling. Waarom die oproep en is dat écht nodig?
Zeven verdachten van verijdelde aanslagen aangehouden
Duivelsgekte verrijst uit het graf dat de vorige bondscoach achterliet: “We zijn al shirts met de naam van de nieuwe coach aan het voorzien”
Paus moet “enkele dagen” in ziekenhuis blijven met luchtweginfectie
Vechtpartij op training bij STVV: assistent-coach op staande voet ontslagen