Moeder die speelgoed stal voor kinderen krijgt geen straf: “Ze schaamt zich en weet dat ze geen voorbeeld was”
Themabeeld. — © gvb
Speelgoed stelen voor je eigen kinderen, dat verdient geen straf vond rechter Casier. Een 45-jarige vrouw ging vier keer buiten zonder te betalen bij speelgoedwinkels in onder meer Waregem en Roeselare, maar de rechter stelde haar zelf voor om opschorting van straf te vragen.
Volgens haar advocaat ging de Noord-Franse vrouw tijdens de coronapandemie door een moeilijke periode. “Ze ging uit elkaar met haar partner, kreeg zelf Covid-19 en kon geen aanspraak maken op een uitkering. In 2020 en 2021 liet ze zich een paar keer verleiden om dingen te stelen voor haar kinderen. Speelgoed dat ze zich op dat moment niet meer kon veroorloven. Ze schaamt zich diep en weet dat ze geen goed voorbeeld was voor haar kinderen.”
De vrouw had nog voor haar proces de winkels al terugbetaald, heeft een blanco strafblad in zowel Frankrijk als België en sprak ook zelf haar diepe spijt uit op de zitting van de rechtbank. De vrouw werkt bovendien als huishoudhulp en volgt een opleiding tot leerkracht. Dit alles was voor de rechter voldoende om de vrouw wel schuldig te verklaren aan de diefstallen maar haar verder geen straf op te leggen.
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
CAFÉ KOERS. Marc Sergeant: “Wie deze E3 ook wint: Tadej Pogacar heeft op de Oude Kwaremont iedereen gewaarschuwd voor de Ronde van Vlaanderen”
VIDEO. Wattages door het dak! Mathieu van der Poel knalt de Taaienberg op en slechts één renner kan volgen...
ONZE STERREN. Het is in E3 Saxo Classic de beurt aan de sterke beren: Mathieu van der Poel is de te kloppen man
IN BEELD. Renners banen zich een weg door kletsnatte kasseistroken in E3 Saxo Classic
Defensie-expert Sven Biscop: “Poetin blijft wellicht zitten tot hij doodvalt”
Man laat “lelijkste foto van zijn vriendin” op been tatoeëren en gaat viraal
Rechtop lopende gorilla slaat iedereen met verstomming: “De laatste stap voor ze de boel overnemen”
Geruchten over scheiding prins Albert en prinses Charlene steken opnieuw de kop op, paleis van Monaco ontkent
“Mijn kinderen al drie weken niet gezien”: Gers Pardoel haalt uit naar ex-partner