Van ballonvaarten tot leerlooierij: LangsDeLeie publiceert gratis boekje boordevol groepsactiviteiten
Streekkenner John De Vlieger presenteert de toeristische publicatie aan schepen van Toerisme Bruno Dhaenens (Open Deinze). — © dkr
LangsDeLeie, het vroegere VVV Leiestreek, publiceert haar infobrochure ‘Groepsuitstappen 2023’. Journalist en gids John De Vlieger (72) ging langs bij diverse bedrijven, horecazaken en ambachtslieden in Deinze, Zulte en Sint-Martens-Latem, op zoek naar de leukste groepsactiviteiten.
In de Leiestreek valt heel wat te beleven, maar niet iedereen kent de verborgen parels. LangsDeLeie wil bedrijven en verenigingen een overzicht geven van diverse boeiende activiteiten. De cultuurliefhebber, ambachtsbewonderaar, sportieveling of gastronoom komt in onze regio goed aan zijn trekken.
Gids en journalist John De Vlieger bundelde een mooi overzicht van diverse activiteiten. “Met de hulp van de dienst toerisme die alle telefoons en contacten heeft gelegd met de betrokkenen”, zegt John De Vlieger.
Ballonvaarten, boottochten, een educatief bezoek aan een tomatenserre, leerlooierij of een rondleiding in een kunstatelier, zijn slechts enkele van de vele voorbeelden. “Het is vooral gericht op groepen, dus verenigingen of bedrijven die een teambuilding willen organiseren. De boekjes zijn verkrijgbaar bij de diverse toeristische diensten.”
De gids is vooral fier op de drukkwaliteit. “Onze vorige editie zat inhoudelijk goed in elkaar. Maar het boekje was gedrukt op krantenpapier. Onze nieuwste publicatie ziet er veel kwaliteitsvoller uit. Niet enkel door de papierkwaliteit, maar ook dankzij de lay-out van de talentvolle Ingeborg Wittezaele.”
Beste van Plus
Video
Hoofdpunten
DE INSIDER: “Ik snap dat niet alle scholen blij zijn met onze Onderwijzer”
Zelfde aanbod, vlak bij elkaar, en toch hebben scholen heel andere leerlingen: “Misschien hebben wij de reputatie dat we te moeilijk zijn”
ONDERWIJZER. Bekijk hier hoe de scholen in jouw buurt scoren: hoeveel C-attesten reiken ze uit en hoeveel leerlingen halen later hoger diploma?
Vlaanderen telt veel meer leerkrachten dan andere landen, en toch is er lerarentekort: “Met één ingreep heb je er 25.000 bij”
CD&V wil af van ‘1 plus 1 gratis’, maar niet iedereen is enthousiast: “Geen nieuw idee, en weinig onderbouwing”
Tokio biedt 30.000 euro aan gezinnen die de stad verlaten en naar het platteland trekken: “Het is er goedkoper en groener”
Oeps: belangrijke presentatie voor 30.000 gasten wordt verstoord door gênant moment
Mediatycoon Rupert Murdoch (92) is opnieuw verloofd
Zit ze in de tribune, dan heb je een probleem: “vloek” van wereldster Kim Kardashian houdt de voetbalwereld bezig