Dreigt puntenaftrek of zelfs uitsluiting voor Manchester City? Premier League klaagt club aan na meer dan 100 financiële overtredingen
© EPA-EFE
Manchester City zit in de penarie. De club van onze landgenoot Kevin De Bruyne is aangeklaagd door de Premier League voor de overtreding van de Financial Fair Play-regels. Vierjarig onderzoek heeft meer dan 100 vermeende overtredingen aan het licht gebracht, dat schrijven verschillende Britse media.
In een verklaring van de bond staat dat de vermeende overtredingen zijn begaan in negen verschillende seizoenen vanaf 2009-2010 tot en met 2017-2018. Een reeks sancties is mogelijk, waaronder puntenaftrek, als de overtredingen worden bewezen. De regerende kampioen van Engeland wordt ook aangeklaagd omdat het niet wilde meewerken aan het onderzoek.
De club zou niet alle financiële informatie die verplicht verstrekt moet worden, hebben vrijgegeven. Het gaat onder andere om “inkomsten (inclusief sponsorinkomsten), de verbonden partijen en de exploitatiekosten”. Ook de contracten van trainers en spelers zouden niet gedetailleerd genoeg zijn. De trainer van City tussen december 2009 en mei 2013 was Roberto Mancini. En dan zouden er onder andere ook nog inbreuken zijn op de UEFA Financial Fair Play-regels tussen 2013-2014 en 2017-2018.
City werd in februari 2020 door de Europese voetbalbond voorlopig voor twee jaar uitgesloten van de UEFA-competities wegens vermeende overtredingen van de FFP-regels, maar de sanctie werd in juli van datzelfde jaar ongedaan gemaakt door het Hof van Arbitrage voor de Sport. Een onafhankelijke commissie zal zich buigen over de aanklachten.
Beste van Plus
Lees ook
Voormalige aanvaller Emmanuel Adebayor hangt voetbalschoenen aan de haak (en komt nog eens terug op omstreden viering)
Vincent Kompany zet iedereen bij Burnley met de voetjes op de grond na pandoering tegen Manchester City: “We zijn pas de nummer 21 van Engeland”
VIDEO. Assist van Kevin De Bruyne doet weer monden openvallen: de perfect aangesneden dieptepass voor Manchester City-spits Alvarez
Manchester City vernedert het Burnley van ex-speler Vincent Kompany in FA Cup: Erling Haaland demonstreert weer met hattrick
Video
Hoofdpunten
Dubbel zoveel meldingen van grensoverschrijdend gedrag in amateurvoetbal: federatie komt met ultiem plan
Vinted verstuurt voortaan je gegevens naar de fiscus (als je goed verkoopt)
“Zijn familie smeekte bij huiszoeking politie om hulp”: zoon (19) van Kim Kay riskeert vier jaar cel voor georganiseerde drugshandel
Grote Prijs Rik Van Looy verhuist start van Grobbendonk naar Westerlo, en dat is niet naar de zin van… Rik Van Looy
De ‘Zalando van het leger’ moet weer gratis