Honderdduizenden protesteren opnieuw tegen pensioenhervormingen in Frankrijk
© AFP
In Frankrijk hebben dinsdag verspreid over het hele land ruim 750.000 mensen deelgenomen aan de massaprotesten tegen de pensioenplannen van de regering, schat het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. De vakbond CGT had het daarentegen over bijna twee miljoen demonstranten.
De pensioenhervorming wordt beschouwd als een van de speerpunten van de Franse president Emmanuel Macron. De vakbonden vinden de plannen echter onrechtvaardig en brutaal. De regering wil de pensioenleeftijd geleidelijk verhogen van 62 naar 64 jaar.
De vakbonden zijn van plan zich stevig te verweren tegen de pensioenhervorming. “Als Emmanuel Macron hiervan de moeder van zijn hervormingen wil maken (...) zal het voor ons de moeder van alle gevechten worden”, verklaarde Frédéric Souillot van de FO (Force Ouvrière), die zich samen met de andere vakbonden en een groot deel van de oppositie verzet tegen de hervorming, eerder nog.
De actiedag van dinsdag was al de derde actiedag. De twee vorige actiedagen werden op 19 januari en 31 januari gehouden. Komende zaterdag zijn er opnieuw protesten gepland.
Beste van Plus
Lees ook
Video
Hoofdpunten
Alweer een voetballer in opspraak door te snel rijden, is dat toeval? “Die jongens krijgen een auto, vaak nog een dure, zonder dat er afspraken worden gemaakt”
OHL-CEO Peter Willems over ongeval Sofian Kiyine: “Hij heeft niets levensbedreigends en ik denk ook niet carrièrebedreigend”
2.000 extra treinen per week zonder haltes op te offeren: zo ziet nieuw vervoersplan van de NMBS eruit
Eindelijk akkoord over bankautomaten: in elke gemeente moet één automaat zijn, 207 nieuwe automaten beloofd
Minder acties in paasvakantie want Delhaize-personeel wil tijd voor gezin, al is dat niet enige reden: “De onvrede is niet weg”