Waanzinnig verhaal: renner van Trek-Segafredo schiet kat van minister dood met luchtgeweer: “Ik wilde het gewoon testen”
© Getty Images
De 21-jarige Italiaanse renner Antonio Tiberi van Trek-Segafredo werd veroordeeld tot het betalen van 4.000 euro omdat hij met een luchtgeweer een kat doodschoot. Het ging om de kat van een minister van San Marino. Gekker moet het niet worden.
Het lijkt een verhaal dat te bizar is om waar te zijn, maar Antonio Tiberi, ploegmakker van Jasper Stuyven bij Trek-Segafredo is wel degelijk veroordeeld voor het doodschieten van de kat van een minister terwijl hij een luchtgeweer wilde testen.
“Ik wilde gewoon testen hoe ver het geweer kon schieten”, verklaarde Tiberi volgens een verslag in Corriere Della Sera aan de rechter. De feiten speelden zich af in San Marino, waar Tiberi woont. De dwergstaat kent een gunstig belastingregime.
“Ik mikte op een verkeersbord en vervolgens op een kat, zonder de bedoeling om ze te doden. Ik wist niet dat een luchtgeweer een dier kon doden.”
De kat werd in het hoofd geraakt. Het dier was geadopteerd door de minister van Toerisme en Post van San Marino, Federico Pedini Amati. Het was de minister zelf die de politie belde. Die maakte verslag van de feiten, wat leidde tot een veroordeling en een boete van 4.000 euro.
Tiberi werd in 2019 wereldkampioen tijdrijden bij de junioren. In 2021 werd hij prof bij Trek-Segafredo. Hij werd in de afgelopen UAE Tour zevende in het eindklassement.
Einde bij Trek-Segafredo in zicht voor Italiaanse wielertalent Antonio Tiberi na doodschieten kat?
Stevige straf voor Antonio Tiberi: Trek-Segafredo schorst renner en zet hem zonder loon nadat hij kat van minister doodschoot
Sven Nys onder de indruk van stuurmanskunsten en geweldige ‘save’ van Trek-renner in de Vuelta
Man van 33 jaar overlijdt nadat hij vast komt te zitten in rolluik metrostation, derde incident in ruim een week tijd
Kelly Claessens (41) over het succes van vastgoedprogramma’s, kleur bekennen én Debbie Travis: “Er zit veel miserie verborgen achter de gevels van huizen”
Man in levensgevaar na uitslaande brand in Antwerpse Carnotstraat, ook twee kinderen naar ziekenhuis
Ervaren parachutist (46) stort neer in centrum Ledegem: toestand stabiel
Britse presentator Phillip Schofield na heisa over affaire: “Ik ben alles kwijt”