Geriaters zijn het vaakst geconventioneerd, dermatologen het minst
Ongeveer 86 procent van alle artsen in België is geconventioneerd. Dat blijkt uit een overzicht van het Riziv dat deze krant opvroeg. Het percentage ligt in lijn met voorgaande jaren en toont dat er geen massale deconventionering is waarvoor begin dit jaar even gevreesd werd.
Een ruime meerderheid van de artsen houdt zich aan de tarieven die zijn vastgelegd met de ziekenfondsen. Die conventietarieven zijn er om patiënten te beschermen tegen onaangename financiële verrassingen na een doktersbezoek. Zorgverleners konden tot 15 december aangeven of ze die officiële tarieven volledig, gedeeltelijk of helemaal niet goedkeuren.
In januari stond het akkoord nog onder druk, nadat artsenvakbond BVAS ermee had gedreigd eruit te stappen. Het syndicaat vond namelijk dat minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (Vooruit) te eenzijdig handelde. Op een spoedoverleg werden de plooien gladgestreken.
Huisartsen zouden er steeds meer voor kiezen om zelf hun prijs te bepalen. Patiënten moeten daardoor bij hen 8 à 10 euro betalen per consultatie, in plaats van 4 euro. Maar de stijging viel uiteindelijk nog mee: het aantal gedeconventioneerde huisartsen groeide met 1 procentpunt, van 8,43 naar 9,38 procent. De deconventionering ligt het hoogst bij dermatologen, oogartsen en plastisch chirurgen. In algemene zin behoren zij tot de laagverdieners van de specialisten. Dat komt deels doordat sommige ziekenhuizen (te) veel honoraria afhouden en deels door tarieven die volgens de specialisten te laag liggen om kwaliteitszorg te bieden.
Het nationaal akkoord over de tarieven loopt eind dit jaar af. Een nieuwe overeenkomst voor 2024 en eventueel 2025 wordt tegen de jaarwisseling verwacht.
Campagne tegen taboe op geestelijke gezondheid afgetrapt op Grote Markt: “Mensen die zich niet goed voelen, moeten het ook durven zeggen”
Ziekenhuis Netwerk Antwerpen houdt grootschalige rampoefening in nieuw ziekenhuis Cadix: “Nu echt voorbereid op realistische scenario’s”
Acupuncturist geeft lezing over hoe je beste versie van jezelf wordt
Man van 33 jaar overlijdt nadat hij vast komt te zitten in rolluik metrostation, derde incident in ruim een week tijd
Wat krijg je er te zien, welke zijn je geld waard en welke mijd je best? De grootste streamingdiensten op een rij
Ervaren parachutist (46) stort neer in centrum Ledegem: toestand stabiel
Man eet 100 dagen lang drie keer per dag in McDonald’s… en valt fors af
Britse presentator Phillip Schofield na heisa over affaire: “Ik ben alles kwijt”
Waarom je beter niet meer in je ogen wrijft volgens deze dokter: “Als je denkt dat er niets kan gebeuren, dan ben je fout”
Oeps: uitgebroken lama zorgt voor chaos op autosnelweg
“Hup hup, ga eens vooruit”: prins William moet tussenkomen in geanimeerd gesprek tussen prinses Kate en pasgetrouwde Jordaanse prinses