Belgische universiteiten houden stand op Europese ranglijst, KU Leuven zelfs op tweede plaats
© BELGA
De opleidingsprogramma’s van de Belgische universiteiten houden stevig stand op de Europese ranglijst. Dat blijkt uit de dertiende editie van de internationale ranking van het Britse Quacquarelli Symonds.
Op basis van het aantal studierichtingen in de top 50, staat de KU Leuven maar liefst op een tweede plaats binnen ‘Continentaal Europa’, zonder de Britse universiteiten mee te rekenen dus. Bovendien komt Leuven alsmaar dichter in de buurt van koploper ETH Zürich in Zwitserland. Amsterdam staat op de derde plaats, de Sorbonne op vier en Delft sluit de top vijf af.
De KU Leuven blijft dus de sterkste Belgische universiteit, gevolgd door de Universiteit Gent. Gent scoort dit jaar erg sterk in de categorie Agricultuur en Bosbeheer, met een zevende plaats internationaal. Ook voor Sport en Milieu scoort Gent sterk. Leuven kan dan weer uithalen met goede scores in de categorieën Theologie, Farmacie, Psychologie en Chemie.
“De KU Leuven blijft een prominente, essentiële plaats houden op het vlak van globale research”, aldus Ben Sowter van QS. “Academici blijven Belgische universiteiten hoog in het vaandel dragen.” Internationaal staat Harvard op de eerste plaats, met een eerste plaats voor veertien studierichtingen.
De QS World University Rankings by Subject evalueert de prestaties van zowat tweehonderd opleidingsprogramma’s aan elf Belgische universiteiten. “België vertoont een indrukwekkende stabiliteit”, klinkt het bij QS. “Van alle programma’s verbeteren er 55, dalen er 55, en blijven er 98 ongewijzigd, wat neerkomt op een veranderingspercentage van nul procent.”
“Ik heb een deal met mijn huisarts”: hoe voor veel studenten de blok hand in hand gaat met een flinke hoeveelheid pillen
“Ben, waar is ons geld? We verdrinken”: studenten ‘begraven’ kwaliteit van hoger onderwijs tijdens lezing van minister
Bekende burn-out prof onder vuur voor toxisch leiderschap: medewerkers Elke Van Hoof dienen klacht in wegens grensoverschrijdend gedrag
Lichaam van peuter gevonden onder puin na Russische luchtaanval in Dnipro, ook zondag golf van aanvallen in Oekraïne
Hoe lang blijft dit zonnige weer nog duren? “Heel warme temperaturen op komst”
Opnieuw een dopinggeval met letrozole: Shari Bossuyt op non-actief geplaatst
Een op de drie ramen in Schipperskwartier staat leeg: “Sekswerkers kiezen liever zelf waar ze werken sinds de coronacrisis”
Turkse president Erdogan herschikt kabinet en stelt ook voormalige Belgische politica aan