Vlaamse CO2-emissie 9,5 procent lager dan in 2005
© ROBIN UTRECHT
De uitstoot van CO2 lag in 2021 in Vlaanderen 9,5 procent lager dan in 2005. Dat blijkt uit een nieuwe broeikasgasinventaris van minister van Omgeving Zuhal Demir. Volgens het Vlaamse klimaatplan moet de uitstoot 40 procent lager liggen in 2030.
In twee sectoren steeg de CO2-uitstoot tegenover 2005: de industrie (+13 procent) en de landbouw (+8 procent). In drie andere sectoren was sprake van een reductie: transport (-10 procent), afvalverwerking (-28 procent) en gebouwen (-20 procent). De sectoren die onder het emissiehandelssysteem vallen, zoals de grote bedrijven, tellen niet mee in de becijfering per land of per regio.
Om in 2030 tot een reductie van 40 procent te komen, zal nog een grote inspanning nodig zijn. Demir wijst er wel op dat er in november 2021 een nieuw pakket aan maatregelen werd goedgekeurd, waarvan het grootste effect zich nog moet tonen.
Op basis van de nieuwste cijfers, zal de Vlaamse regering de komende maanden het Energie- en Klimaatplan actualiseren. Dat wordt vervolgens opgenomen in het Nationaal Energie- en Klimaatplan, dat aan Europa wordt voorgelegd.
Opgepakte verdachte voor moord Tamara (33) is ex-vriend. “Hij wilde 400.000 euro. Toen hij dat niet kreeg, is hij het bij haar thuis gaan halen”
Waarom topless zonnen meer losmaakt dan een bikinitopje alleen
Oekraïne zet Belg op zwarte lijst van ‘internationale oorlogssponsors’
Vlak voor eindmeet vallen nog twee BV’s af in ‘Special forces’
Onze man ziet hoe Foo Fighters zich bijeenraapt met ‘But here we are’: “Rouw-’n-roll”
Grappig moment tijdens uitreiking Gouden Palm: Jane Fonda gooit certificaat op hoofd van winnende regisseur
Vinger ziet paars en dik door ring die er niet meer afgeraakt, maar daar weet buurman trucje op
Onvoorstelbare beelden: band van raceauto vliegt na zware crash over hek, onboard camera filmt hoe piloot over asfalt glijdt