Zemst neemt deel aan kampioenschap Tegelwippen en start ontharding van parking De Regenboog
De technische dienst is al met de ontharding gestart. — © if
Tot 31 oktober 2023 vindt het eerste Vlaams Kampioenschap Tegelwippen plaats. De bedoeling is dat steden en gemeenten zoveel mogelijk tegels uitbreken en vervangen door groen.
“Ontharden brengt allerlei voordelen voor de natuur”, licht schepen van Milieu Joeri Van den Brande (Groen) toe. “Meer bloemen, bomen en tegeltuintjes maken de omgeving klimaatbestendiger, aantrekkelijker voor dieren en insecten en koeler op warme dagen. Bovendien oogt het veel mooier.”
De gemeente heeft verschillende onthardingsprojecten lopen. Het kruispunt van de Rubenslaan met de Damstraat is al uitgevoerd. In de Stationsstraat worden drie parkeervakken met groen beplant en de parking van de gemeenteschool De Regenboog wordt ook groen ingekleurd.
Score aandikken
Ook inwoners die op hun eigendom tegels uitbreken kunnen de score aandikken en laten registreren voor het Vlaams Kampioenschap
Greta Lauwers (VLAM), schepen van Ruimtelijke Ordening en Stedenbouw, licht toe: “We willen onze open ruimte opwaarderen en uitbreiden. Ontharding speelt daar een belangrijke rol in want hemelwater vindt zo beter zijn weg in de bodem en groen krijgt meer ruimte. We rekenen daarbij ook op de initiatieven van inwoners om de verharding op hun private eigendom te herzien.“
‘Kokette Rosie’ (70) overleden: de vrouw die de ‘beerputmoord’ altijd bleef ontkennen en Jef Vermassen acht jaar uit de assisenzaal hield
Zware brand in houtafdeling van school Mosa-RT: leerlingen internaat worden geëvacueerd
Hij komt in steeds nauwere schoentjes, maar wie is frontman van Rammstein eigenlijk?
Beelden opgedoken van nasleep van vechtpartij tussen Brusselse agenten en jongeren na afvaart van Lesse
Dominique Van Malder en vriendin krijgen minder goed nieuws te horen bij de dokter: “Dit heeft alles veranderd”