Stadslijst is een feit: Open VLD en Vooruit trekken samen naar de Gentse kiezer
Open VLD en Vooruit trekken in 2024 samen als ‘Voor Gent’ naar de kiezer in Gent. De leden van beide partijen hebben deze voormiddag de nieuwe ‘stadslijst’ goedgekeurd. Lijsttrekker Mathias De Clercq (Open VLD) lijkt zo veel kans te maken om zichzelf op te volgen als burgemeester.
De leden van beide partijen kwamen zondagmorgen afzonderlijk samen in Gent. Achter gesloten deuren gebeurde de stemming voor of tegen ‘Voor Gent’, de nieuwe lijst waarmee burgemeester Mathias Declercq zichzelf wil opvolgen.
Bij Open VLD was de stemming snel beklonken. Slechts één van de ongeveer negentig aanwezige partijleden stemde tegen, en er was ook een onthouding. Bij de socialisten daagden er zo’n tweehonderd leden op en was er een vergadering van drie uur nodig. Maar ook daar ging een ruime meerderheid van tachtig procent akkoord met Voor Gent.
LETTERLIJK. De tekst die de nieuwe paarse samenwerking bezegelde in Gent
Anderhalf jaar
De onderhandelingen over de stadslijst lopen al anderhalf jaar. Nu de liberalen en de socialisten samenwerken in Gent, lijkt burgemeester Mathias De Clercq (Open VLD) een goeie kans te maken om zichzelf op te volgen. Volgens de nieuwe regels wordt de populairste politicus van de grootste lijst automatisch de burgemeester.
Bij de kopstukken van beide partijen klinkt na afloop veel tevredenheid. “Dit is een goed project met veel socialisme in”, vindt Vooruit-voorzitter Conner Rousseau. “We hebben een goed debat gehad, maar uiteindelijk staan de neuzen in dezelfde richting.”
GENT LIVE. Socialisten en liberalen smelten samen: campagne voor oktober 2024 is gestart in Gent
© bst
Burgemeester De Clercq wil Gent verder “met ambitie besturen”, zegt hij. “Niet vanuit het eigen grote gelijk, maar pragmatisch en met empathie. Met Voor Gent overbruggen we onze verschillen en versterken we onze raakpunten.” Later vanmiddag volgt een persconferentie.
De samenwerking heeft grote gevolgen voor de politiek in Gent. Dat heeft veel te maken met de nieuwe regels. De stadslijst ‘Voor Gent’ zal immers niet alleen bestaan op het stemformulier, maar ook daarna zullen Vooruit en Open VLD één blok moeten blijven.
Incident met 13-jarige met BB-gun haalt de gemeenteraad: “Minderjarige werd niet opgesloten”
“Dit is een vernedering”: boze organisatie trekt stekker uit zomers feest na ruzie over 10.000 euro subsidies
Daniël Termont wordt vandaag 70, maar stilzitten zit er nog niet in: een blik op de agenda van de oud-burgemeester
Opgepakte verdachte voor moord Tamara (33) is ex-vriend. “Hij wilde 400.000 euro. Toen hij dat niet kreeg, is hij het bij haar thuis gaan halen”
Waarom topless zonnen meer losmaakt dan een bikinitopje alleen
Oekraïne zet Belg op zwarte lijst van ‘internationale oorlogssponsors’
Vlak voor eindmeet vallen nog twee BV’s af in ‘Special forces’
Onze man ziet hoe Foo Fighters zich bijeenraapt met ‘But here we are’: “Rouw-’n-roll”
Grappig moment tijdens uitreiking Gouden Palm: Jane Fonda gooit certificaat op hoofd van winnende regisseur
Vinger ziet paars en dik door ring die er niet meer afgeraakt, maar daar weet buurman trucje op
Onvoorstelbare beelden: band van raceauto vliegt na zware crash over hek, onboard camera filmt hoe piloot over asfalt glijdt