Tweeduizend gemummificeerde ramskoppen ontdekt in tempel van Ramses II in Egypte
In de Tempel van Ramses II, in de oude Egyptische stad Abydos, zijn meer dan 2.000 gemummificeerde ramskoppen ontdekt. Dat heeft het Egyptische ministerie van Oudheden en Toerisme zondag meegedeeld.
Het team archeologen van de Universiteit van New York heeft op dezelfde site ook mummies van schapen, honden, geiten, koeien, gazelles en mangoesten opgegraven. Voorts werden ook overblijfselen ontdekt van ongeveer vijf meter dikke muren, naast verschillende beelden, papyrus, resten van oude bomen, lederen kleren en schoenen.
Professor Sameh Iskandar, die aan het hoofd staat van de Amerikaanse missie, zegt dat de ramskoppen het resultaat zijn van offers. Ze lijken te wijzen op “een verering van Ramses II tot duizend jaar na zijn dood”.
De vondst stelt ons in staat meer te weten te komen over de tempel van Ramses II en over de activiteiten die er plaatsvonden tussen de bouw ervan en de Ptolemeïsche periode (323 tot 30 vC), zegt Mostafa Waziri, directeur van de Hoge Raad voor Oudheden.
Egypte heeft de voorbije weken al verschillende archeologische vondsten bekendgemaakt. Volgens sommige experts gebeuren die aankondigingen vooral om politieke en economische redenen. Het land wordt geteisterd door een ernstige economische crisis en rekent voor het herstel onder meer op toerisme.
© AFP
ONZE PUNTEN. Jonkies scoren goede punten bij Club Brugge, één absolute uitblinker bij Genk
OVERZICHT. Hoe zit het nu met de titelstrijd? Antwerp heeft nog steeds de beste papieren, Union en Genk moeten winnen
Van ‘we gaan zeker winnen’ tot ‘hoe kon dit gebeuren’: reconstructie van de noodlottige dag voor Antwerp en zijn supporters
“Antwerp en Van Bommel doen hetzelfde als altijd, maar deze keer breekt het hen zuur op”
Antwerp geeft titel tegen tienkoppig Union nog uit handen in slotkwartier, alles wordt beslist op laatste speeldag