Knelpuntopleiding kinderopvang is succes, maar aantal vacatures blijft groot
Archiefbeeld — © David Van Hecke
In twee jaar tijd zijn 1.977 werkzoekenden begonnen aan de opleiding tot begeleider in de kinderopvang. Dat zei Vlaams minister van Werk Jo Brouns (CD&V) donderdag in het parlement na een vraag van Ilse Malfroot (Vlaams Belang). Tegelijk verschenen er vorig jaar meer dan zesduizend vacatures in de sector.
In 2020 werd begeleider in de kinderopvang erkend als knelpuntberoep. Daarop werd een aantrekkelijke cursus gestart door de VDAB, met als doel om in twee jaar tijd 1.300 mensen op te leiden. Die ambitie werd ruimschoots gehaald, stelt Brouns donderdag.
Een opleiding voor een knelpuntberoep betekent dat de cursisten hun uitkering behouden tijdens de opleiding. De inschrijvingskost en andere kosten worden door de overheid gefinancierd. Daar horen ook vervoerskosten en kosten voor kinderopvang bij.
Tegelijk is vorig jaar het aantal vacatures in de kinderopvang gestegen tot 6.912, over het hele jaar. Het ging om een nieuw record, tegenover de 6.267 van 2021. Momenteel staan er 890 open.
Jan Jambon over kinderopvang: “Het is een prioritair dossier dat op tafel komt bij begrotingsopmaak”
Kindje van 1 jaar overleden in kinderdagverblijf in Luik door koord van rolgordijn
Parijse kinderen worden 10 jaar in Limburg opgevangen: “Ze wil altijd naar McDonald’s omdat die hier een toilet hebben”
LIVE. Volg hier het proces rond de moord op Ilse Uyttersprot
“Ik ben de mama van mijn zoontje, maar niet op papier”: schoonzus vervult kinderwens van Stephanie (34) en Wesley (35), maar lijdensweg is nog niet afgelopen
DE INSIDER. “Will Tura wilde het liefst op het podium sterven. De ziekte besliste er anders over”
Demir grijpt in tegen containerdorp Fedasil in Koksijde: “Lapt opnieuw regelgeving aan haar laars”
LIVE TITELSTRIJD. Vrancken gelooft nog volop in de titel: “Zondag gewoon normaal doen”, Van Bommel: “Janssen kan gewoon spelen”
“Hup hup, ga eens vooruit”: prins William moet tussenkomen in geanimeerd gesprek tussen prinses Kate en pasgetrouwde Jordaanse prinses
Man beweert tijdens vakantie dat hij “geboren werd” om met brommer te rijden, maar bewijst het tegendeel zodra hij gas geeft
Weekje logeren bij het petekind van koning Charles op de Bahama’s? 21.000 euro, alsjeblieft