Deense olietanker aangevallen in Golf van Guinea, deel van bemanning wordt gegijzeld

© AFP

Een deel van de bemanning van de Deense olietanker die in de Golf van Guinea door piraten was aangevallen, is ontvoerd. Dat heeft de rederij Monjasa vrijdag meegedeeld.

jvhBron: BELGA

De Deense olietanker, die onder de Liberiaanse vlag vaart, werd op 25 maart voor de kust van Congo-Brazzaville aangevallen. Daarna kon geen contact meer worden gemaakt met de bemanning.

Dankzij een uitgebreide zoekactie heeft het Franse leger het 135 meter lange schip nu kunnen lokaliseren voor de kust van de eilandengroep Sao Tomé en Principe. Toen de militairen ter plaatse kwamen “hadden de piraten het schip verlaten en enkele bemanningsleden meegenomen”, staat in een mededeling van Monjasa. “De andere bemanningsleden zijn in goede gezondheid en bevinden zich in een veilige omgeving.”

De rederij geeft geen informatie over het aantal gijzelde bemanningsleden en hun nationaliteit. Er wordt “nauw samengewerkt met de lokale autoriteiten” om werk te maken van hun vrijlating, zo klinkt het.

Aangeboden door onze partners