Bart Peeters waagt zich aan de wetenschap
Waarom valt een vlieg door de zwaartekracht niet van het plafond? Wat is het verband tussen Geena Lisa en het parthenon? Vanaf zondag 17 november, en dat zeven weken lang, presenteert Bart Peeters de populaire wetenschapsshow
Hoe?Zo!
,,Er zal ongetwijfeld vergeleken worden met
Jongens & Wetenschap
, een programma waar ik ongelofelijk fan van ben. Toch wordt het geen vertaling naar televisie van dit populaire radioprogramma. Dat kan ook niet. De zoektocht naar de oplossing is de aantrekkelijkheid van de radio. Op televisie willen we ook dingen zien en hebben we een spelelement.''
In elke aflevering van
Hoe?Zo!
worden tien wetenschappelijke vragen voorgelegd aan twee Bekende Vlamingen. Het gaat om onderwerpen waarvan we altijd al de antwoorden wilden weten. Peeters wordt in zijn presentatie vanuit het doe-centrum voor wetenschap en technologie Technopolis in Mechelen bijgestaan door drie wetenschappers: biologe Ann Van der Auweraert, dokter in de Geneeskunde en psychiater Vincent Martin en professor in de fysica Floris Wuyts.
De onderwerpen worden aangereikt door de kijkers van TV1. Wie nog met een prangende vraag zit, kan schrijven naar
Hoe?Zo!
, Kamer 8L73, 1043 Brussel. De verliezende BV moet in de volgende aflevering een aartsmoeilijke vraag van een kijker proberen op te lossen. Michiel Hendryckx en Geena Lisa bijten op 17 november de spits af. (MAC)
Lees ook
Video
Meer showbizz
Voor de vijfde keer ‘Down the road’: het succes van het format verklaard
VRT zendt 26 verbannen afleveringen van ‘FC De Kampioenen’ met personage BTW opnieuw uit
Madonna viert 64ste verjaardag en trekt alles uit de kast: “Verjaardagskusjes met mijn ‘side b**ches’”
Britse zanger en acteur Darius Campbell Danesh plots overleden op 41-jarige leeftijd
Ella Leyers presenteert ‘De ideale wereld’ vier keer per week