MUZIKAAL ZOTTEGEM IS IN ROUW
Leonard Blaute, vader van de bekende muzikant Jean Blaute, is op 72-jarige leeftijd overleden in Zottegem. Leonard Blaute is ook een beetje de vader van de accordeonmuziek. Hij restaureerde en stemde accordeons of
bretellenpiano's
zoals hij ze noemde _ en leerde er heel wat bekende muzikanten op spelen.
Muzikaal Zottegem is in rouw. Dat is zeker het geval voor de Zottegemse bluesmuzikant Miele De Meyer die als muzikant jarenlang met vader Blaute samenwerkte en zijn persoonlijke vriend was: ,,In amper twee weken tijd verloor ik twee muzikale vrienden: eerst Fine Stevens en nu Leonard Blaute. Ik ben er erg van onder de indruk.''
Miele typeert Leonard Blaute als een bekwaam accordeonist, een loyale muziekcollega en een levensgenieter. ,,Ik leerde Leonard kennen in de jaren '50. Zijn ouders baatten toen Aux rendez-vous accordeonistes uit in Zottegem, een herberg die een Franse naam kreeg omdat het gezin Blaute afkomstig was uit Wallonië. Leonard werkte overigens geruime tijd in de accordeonfabriek Sabbatini in Charleroi. Hij bracht het daar tot eerste stemmer'', vertelt Miele De Meyer. ,,We richtten samen het orkest The Flamingo's op. Leonard Blaute speelde accordeon, Clovis en Fine Stevens gitaar, André Crombé de trompet, ikzelf zong en speelde drums.''
De accordeon stond altijd centraal in het leven van Leonard. Hij begeleidde er bekende zangers mee, zoals Bob Benny en Jean Walter, en hielp mee aan de carrière van Marijn Devalck en van zijn zoon Jean. Tussendoor gaf hij les aan bekende klassieke accordeonisten en leverde een belangrijke bijdrage tot de herwaardering van het instrument in de betere muziekgenres. ,,De jongste jaren hielp ik Leonard in zijn atelier mee aan het herstellen van accordeons, omdat zijn ogen hem soms in de steek lieten bij het fijne werk. Het stemmen van de instrumenten, deed hij tot op het laatste ogenblik zelf, niemand kon dat beter'', zegt Miele.
Leonard Blaute huwde met Anna Truyen uit Zottegem en baatte jarenlang het Gildenhuis uit in Zottegem. Daarvoor baatte hij ook nog een muziekwinkel en een café uit in de buurt van het station.
Lees ook
Waarom Aretha Franklin (volgens Rolling Stone) de beste zangeres aller tijden is: “Je hoort haar invloed nog terug bij Beyoncé”
Jean Blaute (70) verklapt zijn strafste verhalen: “Mijn god, ik ben nooit zo stoned geweest als toen”
Waarom wereldsterren als Shakira en Bob Dylan plots hun toekomstige winsten op hits opgeven voor snel geld
The Beatles of The Stones? Volgens de wetenschap geen van beide
Video
Hoofdpunten
Acht personen opgepakt: moslimextremisten hadden vergevorderde plannen voor terreuraanslag
Mohamed ‘De Schedel’ Azzaoui maand na ontvoering aan tankstation vrijgelaten door kidnappers
Nieuw overleg bij Delhaize levert weer niks op, bedrijf vraagt sociaal bemiddelaar: zal die conflict wel kunnen ontmijnen?
Helft leerlingen blijft thuis nadat school islamlessen afschaft: “Ze hebben ons in de steek gelaten”
Kapot ruimteschip keert zonder bemanning terug van ISS naar aarde: astronauten moeten zes maanden langer in de ruimte blijven
Beste van Plus
Als negenjarige bedrijven bezitten? Kim Kardashian registreert handelsmerken voor haar kinderen
Koppel brengt te veel cupcakes mee naar restaurant voor gender reveal, maar vindt slimme oplossing: “De energie was onbeschrijfelijk”
Koe achternagezeten na ontsnapping uit slachthuis: “Ze was erg strijdlustig”
Nederlandse spermadonor moet voor rechter verschijnen omdat hij wereldwijd 550 kinderen kreeg