Live voetbal

13/02Einde

Jupiler Pro League > Regulier / Speeldag 27

KRC Genk - Standard

2 - 0
Theo Bongonda44'Paul Onuachu53'
Start wedstrijd 13:30 Plaats Genk Stadion Cegeka Arena Toeschouwers 13 581 Scheidsrechter Nathan Verboomen

Genk doet wat het moet doen en wint van onmachtig Standard dankzij Bongonda en Onuachu

Foto:  BELGA

Genk heeft zondagmiddag de topper van Standard gewonnen met 2-0 dankzij goals van Théo Bongonda en Paul Onuachu. De Limburgers springen naar de achtste plaats, Standard blijft dertiende.

LEES OOk (+). ONZE PUNTEN. Standard-defensie bijna volledig gebuisd, één grote uitblinker aan Genkse zijde

De wedstrijd tegen Standard begon, waar die op OH Leuven eindigde: met Genkse onvrede omtrent een arbitrale beslissing. Ditmaal was er echter geen discussie mogelijk na het bekijken van de VAR-beelden: Onuachu stond nipt buitenspel, toen hij na minder dan twee minuten met het hoofd de score leek te openen.

Veel druk, geen goals

Het was wel de aanzet tot een prima eerste helft, waarin Genk via heel veel beweging, verzorgd voetbal en druk vooruit de tegenstrever in een wurggreep hield. Maar zowel bij de laatste pass als de afwerking liep het 43 minuten lang net mis. Zo mikte Trésor na een schitterende collectieve aanval over en kopte McKenzie een hoekschop van Trésor snoeihard naast. Bodart reageerde dan weer alert op pogingen van Bongonda en Onuachu.

Standard kwam zelden aan combineren toe maar forceerde wel een drietal kansen op de counter. Vandevoordt liet zich echter niet verrassen, vooral zijn redding op een knal van Emond gezien worden.

Genk doet wat het moet doen en wint van onmachtig Standard dankzij Bongonda en Onuachu
Foto:  BELGA

Bongonda op slag van rust

Op slag van rust werd KRC Genk alsnog beloond voor zijn aanvalslust. Thorstrvedt schakelde razendsnel om na Luiks balverlies en vond centraal Trésor, die precies het juiste moment vond om Bongonda met een doorsteekpass alleen voor doel te zetten. De actieve aanvoerder miste niet oog in oog met Bodart: 1-0. Het bezoekend protest over voorafgaand hands van Hrosovsky leverde alleen een gele kaart voor Amallah op.

Onuachu straft blunder Sissako af

De thuisploeg speelde vlak na rust even met haar geluk, de onmondige Rouches verzuimden echter om overbodig balverlies af te straffen. Dat deed Paul Onuachu aan de overzijde wel. Hij ontfutselde een blunderende Sissako de bal, ontweek de uitgelopen Bodart en mikte - en beetje gelukkig - de bal via het been van Laifis binnen: 2-0.

Net zoals in de vorige thuismatchen tegen Beerschot en Zulte Waregem leek Genk het met die dubbele voorsprong op zak iets te makkelijk op te nemen. Zo liet het Standard onnodig in de wedstrijd komen. De zege kwam niet meer in gevaar, dankzij een knappe redding van Vandevoordt bij een doorbraak van Dragus. Ook een ander jeugdproduct zorgde nog voor een lichtpunt, Luca Oyen maakte eens te meer met zijn dribbels en tempoversnellingen.

Genk doet wat het moet doen en wint van onmachtig Standard dankzij Bongonda en Onuachu
Foto:  BELGA
Door wic mg